0 beğenilme 0 beğenilmeme
Oyun Destek kategorisinde tarafından
Selamlar, Mount & Blade II Bannerlord oyununu uzunca bir süre Xbox Game Pass ile oynadım. Fakat gelen son zamdan sonra oyunu Steam üzerinden satın aldım. Xbox'taki kayıtlı oyunumu steam üzerinden oynamak istiyorum fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz lütfen?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
(3.5k puan) tarafından 2 4 4

Öncelikle 

C:\Users\KullanıcıAdınız\AppData\Local\Packages\TaleWorldsEntertainment.MountBladeIIBannerlord_***\SystemAppData\wgs konumuna gidin. 

Burada uzun isimli örneğin "E00083FA68344A1680A4383BBEBE2695" gibi dosyalar göreceksiniz. Bunlardan son kayıt dosyanız olanı bulmanız gerekiyor. Bunu ardından bu dosyayı Notepad++ gibi bir editör ile açın. Daha sonra en başta bulunan 18 karakteri silin. Game Pass kayıt dosyalarında ekstra 18 karakter bulunduğu için silme işlemi yapılmadan Steam bu kayıt dosyasını algılamayacaktır. Silme işlemi sonrasında dosyayı kaydedin. 

C:\Users\Kullanıcı Adınız\Documents\Mount and Blade II Bannerlord\Game Saves konumuna gidin.

 Düzenlemiş olduğunuz kayıt dosyasını bu klasöre kopyalayın. Artık Steam üzerinden Mount & Blade II Bannerlord oyununa giriş yaptığınızda Xbox Game Pass'te olan kayıtlı oyununuz gözükecektir. İyi oyunlar!

...